REALIZACJA ZAMÓWIENIA

Jaki jest termin realizacji zamówienia?

O każdym etapie realizacji zamówienia (także w przypadku opóźnienia) informujemy, wysyłając wiadomość e-mail. Całkowity czas realizacji zamówienia to czas potrzebny na przygotowanie zamówienia do wysyłki oraz czas dostawy. Zamówienia przygotowujemy i wysyłamy zwykle w ciągu 24h.

Ważne! W przypadku płatności przelewem tradycyjnym termin realizacji zamówienia wydłuża się o czas zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

Ważne! Czas realizacji i dostawy zamówień nie obejmuje sobót, niedziel oraz dni świątecznych.

Czy wystawiacie Państwo faktury VAT?

Tak, wszystkim naszym klientom wystawiamy faktury VAT.

Jeden z zamówionych produktów trafił na produkcję, czy można przyspieszyć realizację i wysłać wcześniej dostępną część zamówienia?

Tak, nasi klienci często korzystają z tego rozwiązania w celu przyspieszenia własnych prac. Sposób realizacji takiego zamówienia jest szczegółowo uzgadniany. W tym celu prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

WYSYŁKA

Jak długo trwa wysyłka skompletowanego zamówienia?

Na podstawie naszych analiz polegających na uśrednieniu czasu wszystkich naszych zamówień czas przesyłki nie powinien przekroczyć 2 dni roboczych.

Ile kosztuje przesyłka?

Posługujemy się dwoma terminami dotyczącego sposobu wysyłki: wysyłka paczkowa oraz wysyłka paletowa. Koszt wysyłki paczkowej rozpoczyna się od 16 zł brutto, zaś koszt wysyłki paletowej od 120 zł brutto. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo: tutaj.

PŁATNOŚCI

Jakie są dostępne formy płatności? Czy można płacić u kuriera?

Za zakupy w naszym sklepie można zapłacić na kilka sposobów. Można również zapłacić kurierowi przy odbiorze. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo: tutaj.

Jak należy postąpić w przypadku nieudanej płatności poprzez Przelewy24?

W celu opłacenia zamówienia dokonaj płatności za pomocą przelewu tradycyjnego na nasze konto bankowe:

Bank PEKAO 47 1950 0001 2006 0078 1527 0002

W tytule przelewu prosimy wpisać numer zamówienia.

ZAPYTANIA O PRODUKT

Ile kosztuje komin z kwasówki?

To pytanie bardzo ogólne, ale zarazem bardzo ważne dla naszych klientów. W trakcie krótkiej rozmowy lub konwersacji za pośrednictwem poczty elektronicznej nasi konsultanci są w stanie przedstawić szczegółowy kosztorys zawierający wszystkie elementy potrzebne do budowy komina. Prosimy o kontakt bezpośrednio z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Czy produkują Państwo elementy na zamówienie wg indywidualnych wymiarów?

Tak, produkujemy również niestandardowe elementy spoza naszej katalogowej oferty. W celu otrzymania informacji o możliwościach produkcyjnych oraz informacji dotyczącej wyceny produktu „na wymiar” prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Czy współpracujecie Państwo z firmami montującymi systemy kominowe i wentylacyjne?

Tak, współpracujemy z wieloma firmami, które zajmują się montażem zarówno systemów kominowych jak i systemów wentylacyjnych. W przypadku zainteresowania stałą współpracą z naszą firmą prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu ustalenia warunków handlowych.

Jaką izolację powinien mieć komin zewnętrzny?

Komin zewnętrzny, czyli komin izolowany powinien mieć izolację o grubości nie mniejszej niż 3 cm. W naszej ofercie znajdują się również kominy klasy PREMIUM gdzie izolacja wynosi nawet 7 cm.

Czym najlepiej zakończyć komin?

Każdy komin powinien być zakończony specjalistyczną nasadą kominową. Rodzaj i typ nasady określa nam system kominowy lub wentylacyjny. Inną nasadę zamontujemy na kominie odprowadzającym spaliny z gazowego kotła kondensacyjnego, a inną na kominku gdzie palone jest drewnem.

Czy Państwa elementy kominowe i wentylacyjne potrzebują złączek podczas montażu? Jak połączyć Państwa elementy?

Standardowe elementy służące do budowy systemów kominowych i systemów wentylacyjnych mają wykończenia typu kielich – nypel. Oznacza to, że nie potrzebują dodatkowych złączek do połączenia dwóch elementów. Jednak bywają sytuacje, kiedy w przypadku niestandardowej realizacji zachodzi potrzeba użycia dodatkowej złączki. W naszej ofercie znajdują się złączki nyplowe i złączki mufowe oraz redukcje, czyli elementy, które pozwalają na szybką zmianę rozmiaru systemu.

Czy nasada obrotowa kulista nadaje się do kominów spalinowych?

Nasada obrotowa kulista oraz nasada obrotowa podłużna, typu TULIPAN przeznaczone są tylko i wyłącznie do wspomagania ciągów kominów wentylacyjnych. Do wspomagania oraz regulacji ciągu kominów spalinowych i dymnych przeznaczone są inne nasady kominowe z naszej oferty, np. strażaki kominowe.

Jakiej średnicy komin powinienem wybrać?

W doborze odpowiedniej średnicy pomoże Państwu nasze Biuro Obsługi Klienta. Jednakże średnicę komina powinna określać dokumentacja kotła / pieca. W przypadku systemów wentylacyjnych i np. wentylacji grawitacyjnej nie powinno to być mniej niż fi 160 mm przewodu okrągłego.

Istnieje wiele rozwiązań pozwalających na uzyskanie pożądanego przekroju: w kominach spalinowych lub dymnych często rozmiary istniejących kominów nie pozwalają na wykorzystanie okrągłych rur, dlatego wybierane są tu rury o kształcie owalnym, które w tej samej przestrzeni pozwolą na uzyskanie pożądanego przekroju; znowuż w kominach wentylacyjnych często używane są przewody o kształtach prostokątnych.

Czy strażak kominowy wymaga konserwacji / przeglądu?

Strażaki kominowe podlegają konserwacji / przeglądu co najmniej raz w roku. Mechanizm ułożyskowania (w zależności od typu) należy starannie oczyścić oraz przeprowadzić jego konserwację poprzez nałożenie smaru lub uzupełnienie oleju.

Jakie rodzaju łożyska są w strażakach?

Wyróżniamy dwa rodzaje dostępnych łożysk:

– łożyska ślizgowe

– łożyska zewnętrzne (zalane olejem łożyska kulkowe zamknięte w szczelnej obudowie).

Back to top